Deputat Mugur Cozmanciuc: Am votat pentru dublarea sumei pe care o primește consumatorul vulnerabil de energie
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/10/18/Screenshot-25-840x559.png)
La Comisia de Mediu am votat pentru dublarea sumei pe care o primește consumatorul vulnerabil de energie, pentru a-și procura resurse pentru a se încălzi.
Totodată, alături de colegi am votat pentru avizarea favorabilă a acestui proiect de lege. În contextul actual, inflaționist, trebuie să îi susținem financiar pe cei vulnerabili.