Deputat Oana Bulai: Oameni frumoși, vă mulțumesc că ați făcut ca evenimentul dedicat iei să fie unul cu totul special!
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/06/28/347609237_2345814078955338_7256892485547918357_n-840x559.jpg)
Vă mulțumesc, dragi romașcani, pentru că iubiți tradițiile noastre românești!
Dragii mei, „Cu mândrie, poartă IE!” a întrecut orice așteptări. Datorită colegilor mei din Echipa PSD ROMAN, prietenilor care ne-au fost alături, invitaților noștri speciali, dar mai ales romașcanilor care au celebrat IiaA alături de noi, am avut un eveniment extraordinar.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/06/28/347417994_2345814535621959_2522480479234187139_n-549x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/06/28/347256129_2345788012291278_3171631355444871877_n-552x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/06/28/347385920_2345814275621985_2210388589759476601_n-412x365.jpg)
Mii de mulțumiri vreau să transmit unor oameni deosebiți, care țin în viață în comunitățile pe care le administrează specificul nostru nemțean, tradițiile noastre. Mă refer la #primarii din județul Neamț care au venit pentru a celebra portul popular împreună. Sunteți minunați și vă felicit pentru toate demersurile pe care le faceți pentru a conserva cultura poporului nostru.
Împărtășesc cu voi câteva momente deosebite de la evenimentul “Cu mândrie, poartă IE!”
Revin și cu alte cadre spectaculoase!
![🙂](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png)