Nemțean de 26 de ani trimis în închisoare pentru lovire și alte violențe
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2019/01/23/inchisoare-1.jpg)
La data de 28 decembrie a.c., polițiștii de investigații din cadrul Secției de Poliție Rurală Urecheni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui, un tânăr, de 26 de ani, din Petricani. Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Târgu-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 4 luni, pentru comiterea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și amenințare. Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.