Primar Leonard Achiriloaei: M-am întâlnit astăzi, cu doamna Paraschiva Buciumanu – director adjunct al Colegiului Tehnic „Miron Costin” Roman.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/02/21/Screenshot-57-840x512.png)
Am discutat despre activitatea curentă a unității de învățământ, despre activitățile pe care le întreprinde personalul nedidactic acum, în această săptămână de vacanță a elevilor, despre proiecte și planuri de viitor.
A fost o discuție productivă, în urma căreia am reiterat un lucru de bază: administrația locală și unitățile școlare trebuie să fie parteneri pentru binele generațiilor tinere.
Îi mulțumesc doamnei director pentru întâlnirea de astăzi, pentru deschidere și dialogul constructiv!