S-a stins din viața, la vârsta de 85 de ani, doamna doctor GHIVIRIGA MARIA SIMONA
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2020/03/27/Cum-iti-afli-destinul-cu-ajutorul-unei-lumanari-1024x706-1-840x579.jpg)
S-a stins din viața, la vârsta de 85 de ani, doamna doctor GHIVIRIGA MARIA SIMONA, fost medic pediatru in cadrul Spitalului Municipal de Urgentă Roman.
Femeie distinsa și medic foarte apreciat, a contribuit la începerea activității Spitalului Nou din Roman, fiind director medical in perioada 1982-1986.
Înmormântarea va avea loc marți, 7 Februarie, ora 11.00 , la Cimitirul Eternitatea Roman.
Transmitem condololeante familiei și ne amintim cu respect de întreaga activitate a doamnei doctor!