Secretar de Stat Bogdan Dumea: Energia, creativitatea și determinarea tinerilor sunt esențiale pentru a construi un mâine mai luminos.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/05/02/344384250_1001963624158566_811628869010217101_n-840x630.jpg)
Astăzi sărbătorim potențialul incredibil și pasiunea pe care generația tânără le pune în slujba României, recunoaștem contribuția sa pentru a aduce plus valoare în societate precum și capacitatea de a avea un impact pozitiv asupra viitorului națiunii noastre. Tuturor tinerilor români, indiferent dacă vă urmați educația, începeți o nouă carieră sau faceți diferența în comunitățile dragi vouă, vă spun că eforturile voastre sunt apreciate.
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/05/02/344868257_1986426555029005_8827652950895695762_n-548x365.jpg)
![](https://roman24.ro/wp-content/uploads/2023/05/02/344862085_1323146588274630_3219959997951240125_n-445x365.jpg)
Pe măsură ce navigați prin provocările și oportunitățile care vă așteaptă, amintiți-vă că nu sunteți singuri. Există oameni care cred în voi și sunt aici pentru a vă susține la fiecare pas. Adresați-vă mentorilor, prietenilor și celor dragi pentru îndrumare și inspirație și nu vă fie teamă să cereți ajutor atunci când aveți nevoie. Visați fără limite și urmați-vă pasiunile cu hotărâre neclintită pentru că lumea întreagă abia așteaptă să vadă toate lucrurile uimitoare pe care le veți realiza.
La mulți ani de Ziua Națională a Tineretului!